Wszystkie bestsellery
Sprężyny gazowe

Sprężyny gazowe

W naszej ofercie znajdują się sprężyny gazowe o funkcji pchającej i ciągnącej z różnymi mocowaniami. Dzięki wysokim stanom magazynowym, sprężyny o standardowej średnicy i sile dostępne są w czasie ok. 3 dni roboczych. Poniższe karty techniczne pomogą Państwu we właściwym doborze sprężyny , a co za tym idzie szybkiej obsłudze z naszej strony.

Amortyzatory gazowe - charakterystyka:

Sprężyny gazowe z tłumieniem hydraulicznym posiadają dodatkowe wypełnienie olejem. Olej redukuje prędkość posuwu tłoczyska w położeniu krańcowym. Dodatkową zaletą sprężyn jest możliwość zamontowania ich w różnych położeniach.Sprężyny gazowe pchające z tłumieniem hydraulicznym Inne zalety teleskopów gazowych: - prosta konstrukcja - konkurencyjna cena przy bardzo dobrej jakości - możliwość tłumienia przy rozciąganiu (amortyzacja hydrauliczna)

Temperatura pracy amortyzatorów gazowych: - 20˚C do +80˚C (siła nominalna sprężyny gazowej podawana jest przy temperaturze 20˚C). Wyższe temperatury pracy dostępne na zapytanie.

Montaż amortyzatora gazowego: Najkorzystniej zamontować sprężynę tłoczyskiem do dołu, umożliwia to uzyskanie amortyzacji ruchu w skrajnym położeniu oraz łagodne wyhamowanie przy końcu skoku. W trakcie montażu należy zwrócić uwagę aby sprężyna gazowa była w położeniu neutralnym (sprężyna pchająca max wysunięta). Tłoczysko sprężyny gazowej nie może być zamalowywane, jak również nie należy go smarować.

Wytrzymałość sprężyn: Każda sprężyna gazowa zaprojektowana jest na 30 tys. cykli. Testy wskazują możliwy spadek siły do 10%. Podczas pierwszych dwóch lat użytkowania teleskopu gazowego max. może to być 8%. Bardzo dużo zależy również od warunków użytkowania tj. pył, zabrudzenia, temperatura itp.

Zastosowanie teleskopu gazowego: przemysł samochodowy, meblowy, budowlany, technika medyczna, budowa pojazdów

Aktywne filtry